Google 'da Telif Hakkı İçermeyen Resimler Nasıl Bulunur


Google 'da Telif Hakkı İçermeyen Resimler Nasıl Bulunur 

İnternette bulunan bir çok materyal telif haklarıyla korunmaktadır. Bulduğunuz materyalleri telif hakkı içerip içermediğini kontrol etmeden kullanmanız durumunda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bloğunuzda telif hakkı içermeyen resimleri bulup kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Bloğunuza resim bulmak için ücretli stok resim sitelerinden yararlanabilirsiniz yada hiç bir ücret ödemen google da telif hakkı içermeyen resimleri bulup kullanabilirsiniz.

Google da telifsiz resimler bulmak için google görselleri kullanmanız gerekmektedir bunun için öncelikle google görselleri açın ve aradığınız görselin ismini yazıp aratın sonra açılan sayfanın üst tarafında bulunan araçlar bölümünü açın burada  kullanım hakları sekmesinde telif hakkı içeren ve içermeyen resimleri filtreleyebileceğiniz aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz kendinize uygun olanı seçip arama yapabilirsiniz.

-Ticari olmayan yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >>  Bu seçenekteki görselleri değiştirmeden ticari olmayan bloğunuzda kullanabilirsiniz.

-Değişiklikle Ticari olmayan yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >> Görselleri değiştirebilirsiniz ama sadece ticari olmayan bloğunuzda kullanabilirsiniz.

-Yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >> Bu seçenekteki görselleri değiştirmeden bloğunuzda kullanabilirsiniz.

-Değişiklikle Yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >> Bu seçenekteki görselleri değiştirebilir ticari ve ticari olmayan  bloglarda kullanabilirsiniz.Yorumlar

Yorum Gönder

⚫İÇERİKLERİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status