Blog Ziyaretçileri Nasıl Artırılır ?


Blog Ziyaretçileri Nasıl Artırılır ?
Blog Ziyaretçileri Nasıl Artırılır ?

Blog Ziyaretçileri Nasıl Artırılır ?

Çoğu blog yazarı bloguna sürekli olarak özgün içerik girmesine rağmen ziyaretçi sayısının azlığından şikayet etmektedir.Belli bir süre sonra da bu durumdan sıkılarak blog yazmaktan vazgeçmektedir. Anlaşılacağı üzere blogunuzda sadece yazı yazarak hemen ziyaretçileri blogunuza çekmeniz imkansız gibi birşeydir çünkü bunun için belli bir zaman geçmesi paylaşımlarınızın arama motorlarında indexlenmesi gerekmektedir bu durum ayları alabilmektedir.Bu süreyi aşağıdaki adımları uygulayarak kısaltmak ve bloga daha çok ziyaretçi çekmek mümkündür.

 -  Blog yayınlarınızı sosyal medya sitelerinden paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşabilirsiniz.

 -  Bloğunuzdaki alan adı  seçimi .com .net .org gibi uzantıları kullanmak diğerlerine göre avantaj sağlayacaktır. 

 -  Blogda kopya içerik bulunması durumunda arama motorları sitenin arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmasını engelleyecektir bu yüzden sitede kopya içerik bulundurulmaması yararlı olacaktır.

 -  Sade ve kullanışlı bir tema seçimi ziyaretçilerin daha kolay bloğu kullanmasını sağlayacaktır.

 -  Bloğun sayfa açılma hızı arttıkça google sıralamasında da blog daha üst sıralarda çıkacaktır bu da daha çok ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır.

 -  İlgi çekici konularda yazılar yazmak daha çok ziyaretçiye ulaşılmasını sağlayacaktır.

 -  Bloğa başka site ve bloglardan backlink almak sitenin arama moturlarında daha üst sıralarda çıkmasını ve daha çok ziyaretçiye ulaşılmasını sağlayacaktır.


Web Sitenin Ziyaretçi Sayısı Nasıl Öğrenilir?

Bir web sitesi veya blog sahibi olan herkes blogunun günlük,aylık,yıllık olarak ne kadar kullanıcının ziyaret ettiğini merak eder ve doğru kaynaklardan blogunun ziyaretçi sayısını öğrenmek ister.

İnternette web site ziyaretçi sayısı öğrenme yazdığınızda karşınıza bir sürü bu konu ile alakalı site çıkar ama bu sitelerden çoğu gerçek ziyaretçi sayılarını vermez doğru sonuca ulaşmanız için az çok sitenizin ziyaretçi sayısını tahmin ederek bu siteleri tek tek denemeniz gerekmektedir bunlarla uğraşıp zaman kaybetmemeniz için ziyaretçi sayılarını gerçeğe yakın bir şekilde veren >> http://website.informer.com  bu siteyi kullanabilirsiniz .


Siteyi açtığınızda search for domain or keyword  yazan yere site adresinizi yazarak sitenizin günlük ziyareçi sayısı,günlük site gösterim sayısı,ne zaman kurulduğu,kim tarafından oluşturulduğu,ip adresi,hangi firma tarafından kaydedildiği gibi birçok site istatistiklerinize ulaşabilirsiniz.

Daily visitors      :günlük ziyaretçi sayısı
Daily pageviews:günlük sayfa gösterim sayısı
Alexa rank         :alexa görünürlük değeri aramalar
-blogger ziyaretçi artırma
-tumblr ziyaretçi artırma
-wordpress ziyaretçi artırmaYorumlar

Yorum Gönder

⚫İÇERİKLERİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status